نتایج جستجو برای عبارت :

بیماری های سودا

عجیب سودا مرے سر میں جو سخاوت کا تھا
کھلا یہ راز کہ خمیازہ سب محبت کا تھا
ــــــــــــــــــــــــــــ
جو نقدِ حضرتِ جاہل پہ میں رہا ہوں خاموش
اثر یہ علم و ہنر کا تھا اور شرافت کا تھا
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ادامه مطلب
عجیب سودا مرے سر میں جو سخاوت کا تھا
کھلا یہ راز کہ خمیازہ سب محبت کا تھا
ــــــــــــــــــــــــــــ
جو نقدِ حضرتِ جاہل پہ میں رہا ہوں خاموش
اثر یہ علم و ہنر کا تھا اور شرافت کا تھا
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ادامه مطلب
 سودا در نظر دارد با ارائه بهترین و مرغوب ترین دستمال کاغذی گامی در جهت حفظ سلامت و راحتی هموطنان خود بردارد لذا این محصول ویژگی هایی به شرح ذیل را دارا می باشد.
تهیه شده از تیشو مرغوب خارجی
الیاف طبیعی و لطافت بالا
محافظ پوست
جذب بسیار بالای آب
قیمت مناسب
اقتصادی و مقرون به صرفه
تولید دستمال در ابعاد های مختلف
قابلیت درج آرم بر روی هر برگ
و کلی خدمات قابل ارائه دیگر
سودا -سرد و خشک -خاک سودای طبیعی رسوب خون است به همین دلیل غلیظ تر و سنگین تر از خون است. رنگ ان سیاه ومزه ی امیخته از شیرینی وترشی است.وظایف سودای طبیعی در بدن تعادل ۱.حفظ تعادل واستحکام بافت های استخوانی مثل تاندون و رباط استخوان و مو وناخن که دارای مزاج سرد و خشک  هستند.۲.ایجاد قوام وغلظت لازمه ی خون.۳. تقویت دهانه ی معده وتحریک اشتها
گاه تلخ است زندگانی گاه زهر 
گاه آرام است او را گاه نهر
هست دریا پر تلاطم گه در او 
هست ارام موج بر موج روی او 
گه با تلخی نسازد موج را 
غرق سازد زندگانی اوج را 
اندر ان غواص بودی پر توان 
زان نگه دارد جانت در جهان 
بر لب دریا نشین و عمر بین 
زندگی دریای پر امواج بین 
من در این عشقم ز دریا خسته ام 
زندگی را شیوه سودا بسته ام 
از کم ازاری نباشد  هر دمی  
مهر را در عشق و پیمان بسته ای
گر تو را یک قطره سودا زندگی 
اصل  باشد  لذت   مردانگی 
    شاعر
در مقاله قبلی (طب سنتی -بخش۹- شناخت حالات سودا- بخش۱) با نوع طبیعی چهارمین مورد از اخلاط چهار گانه طب سنتی یعنی سودا آشنا شدیم. در این مقاله به نقش طحال در کنترل سودا می پردازیم.  با سالم یاب همراه باشید.

سودا داخل طحال شده و سه کار انجام می دهد:
۱- سپرز اندامی است که از سودا تغذیه می کند تا بتواند به حیات خود ادامه دهد.
۲- همه سودا به علت ماندن در سپرز، به خون در همه تن پراکنده نمی شود و اگر سپرز نباشد، اندام هایی که سودا برای تغذیه آن ها صلاحیت
انواع سودا
۱. سودای طبیعی: رسوب خون۲ .سودای غیر طبیعی: که از صفرا ، دم ، بلغم، سودای طبیعی، خلط سوخته ایجاد می کند و به سودای غیر طبیعی تبدیل می شود.

سودا، سرد و خشک، خاکسودای طبیعی، رسوب خون است. به همین دلیل غلیظ تر و سنگین تر از خون است. رنگ آن سیاه و مزه ای آمیخته از شیرینی و ترشی است.
وظایف سودای طبیعی در بدن

حفظ تعادل واستحکام بافت های استخوانی مثل تاندون و رباط استخوان و مو وناخن که دارای مزاج سرد و خشک  هستند.
ایجاد قوام وغلظت لازمه ی خون

رجب با همه ی رحمت و رزق و روزی که برای ما داشت؛ رفت...
و شعبان با آغوش پر مهرش پذیرای ما شده است...
ماهی که از همان روز های ابتدایی اش مبارک است
سودا فرا رسیدن این ماه پر فضیلت را به تمام مسلمین تبریک می گوید
"سودا نقطه شروع اتفاق های خاص..."
تعریف بواسیر: به طورکلی تجمع سودا با پیدایش خون سوداوی در دهانه رگ ها را بواسیرتعریف بواسیر:
به طورکلی تجمع سودا با پیدایش خون سوداوی در دهانه رگ ها را بواسیر گویند که ممکن است در نقاط مختلف بدن باشد از جمله بواسیر مقعدی، بواسیر رحم و …
ادامه مطلب
Artist: Dolf & DJ Soda | Music Name: If I Die | Genre: Pop | Released: 2017 | Album: Night Time | Dolf & DJ Soda – If I Die (Music Video)
هنرمند: آی کون | نام موزیک: اگر من بمیرم | سبک: پاپ | تاریخ انتشار: 2017 | ملیت: کره جنوبی
دانلود موزیک ویدیو کره ای (دیجی سودا) DJ Soda با نام (اگر من بمیرم) If I Die
ادامه مطلب
درمان سودا
افتیمون مسهل سودا است . 15 گرم افتیمون را ساییده و با عسل و نمک مخلوط کرده میل نمایید .
20 گرم افتیمون را در یک لیوان آب به مدت 10 دقیقه جوشانده و پس از صاف کردن و سرد شدن با 50 گرم عسل مخلوط نمایید
و هر روز صبح یک قاشق مرباخوری به مدت یک هفته میل نمایید . برای امراض سوداوی مفید است .
درمان گلو درد
روش های درمان
خوردن 5 تا 6 عدد انجیر با یک قاشق غذاخوری عسل جهت درد گلو نافع است .
برای رفع گلو درد ، آنژین و آفت چندین بار در روز آبلیمو مخلوط با آب
تاثیر چای بر افرادی که طبیعت سودایی دارند  ابتدا باید تشخیص دهید آیا مزاج شما سودا یا سرد و خشک است ؟
معمولا افراد با غذاهایی که مصرف میکنند متوجه میشوند که طبیعت گرم دارند یا سرد ولی اگر در این
مورد شک دارید میتوانید از استخوان بندیتان ویا چاق و لاغر بودن ویا نازکی مو ی سر و لخت بودن مو و.....
متوجه شوید که چه مزاجی دارید بطور مثال اگر استخوانهای درشتی ندارید و لاغر هستید وموهای
صاف ونازکی دارید طبیعت شما سرد و خشک است یا به عبارتی سودا در بدن
 سلام امروز می خوام در مورد خلط ها  باهاتون صحبت کنم ما ۴ تا خلط داریم در طبیعت , اولین خلط دم(گرم و تر) هست و نماد آن در طبیعت هوا است دومین  خلط صفرا (گرم و خشک)می باشد و نماد آن در طبیعت   آتش است. بعد از آن خلط سودا(سردوخشک) را داریم که نماد آن در طبیعت خاک است و دیگری خلط بلغم(سردوتر) است که نماد آن آب  می باشد یعنی هر چیزی که در اطراف تان می بینید دارای مزاج است مثلاً سیمان گچ و آهنی که در ساختن خانه استفاده شده است خوراک و غذایی که میخوریم جنس
در این نوع خاموش کننده تعداد زیادی از عیوب دستگاهای سودا اسید برطرف گردیده است .
بیشترین ظرفیت آن دو گالنی و مشخصات فنی آن عینة مشابه خاموش کننده سودا اسید می باشد.
حداقل مدت تخلیه آن ۶۰ ثانیه است .
در شرایط عادی و شارژ کامل آن ۹۵٪ ( درصد ) خاموش کننده باید تخلیه گردد.
برای تامین فشار مورد نیاز در این خاموش کننده از گاز CO2 تحت فشار که در یک سیلندر کوچک ذخیره شده و در داخل بدنه قرار می گیرد استفاده می شود.
مقدار گاز این کارتریجها ( حدودأ ۵۷-۵۵ گرم ) گ
دستم را فشرد
و به نجوایم سه حرف گفت .سه حرفی که عزیزترین دارایی تمام روزم شد :« پس تا فردا .»
ریش تراشیدم دوبارکفش‌هایم را برق انداختم دوبار .لباس‌های رفیقم را قرض گرفتم با دو لیرکه برایش کیکی بخرم ، قهوه‌ای خامه دار .
حالا تنها بر نیمکتمو گرداگردم عشاق ، لبخند زنانندو برآنم کهما را نیز لبخندی خواهد بودشاید در راه استشاید لحظه‌ای یادش رفتهشاید ... شاید ...

"محمود درویش"

پ.ن:
چه دانستم که این سودا مرا زین‌سان کند مجنون
دلم را دوزخی سازد دو چ
تاثیر چای بر افرادی که طبیعت سودایی دارند  ابتدا باید تشخیص دهید آیا مزاج شما سودا یا سرد و خشک است ؟
معمولا افراد با غذاهایی که مصرف میکنند متوجه میشوند که طبیعت گرم دارند یا سرد ولی اگر در این
مورد شک دارید میتوانید از استخوان بندیتان ویا چاق و لاغر بودن ویا نازکی مو ی سر و لخت بودن مو و.....
متوجه شوید که چه مزاجی دارید بطور مثال اگر استخوانهای درشتی ندارید و لاغر هستید وموهای
صاف ونازکی دارید طبیعت شما سرد و خشک است یا به عبارتی سودا در بدن
بیوگرافی و زندگی نامه ی کامل کان اورگانجی اوغلو
بیومیو : کان اورگانجی اوغلو به ترکی Kaan Urgancıoğlu در 8 مه 1981 در ازمیر، ترکیه متولد شد.
با بازی در نقش عامر سریال اکیا یا کارا سودا به شهرت رسید.
قد او 183 سانتیمتر و وزن او حدود 75 کیلوگرم می باشد.
کان اورگانجی و همسرشکان پسر عموی توفیق اورگانجی بازیگر ترک می باشد.
یک
برادر به نام جان اورگانجی دارد، کان به تازگی عکسی در اینستاگرام در کنار
برادرش منتشر کرده که طرفدارانش از شباهت این دو هیجان زده شده بود
یا عَون المؤمنین
( ای یار مؤمنان )

+خوشا به حالِ شماها که عاشقی بلدید و خدا بهتون میگه مؤمن :) آدم یارش خدا باشه دیگه مشکلای دنیا تو چشمش نمیاد اصلا! یه جور دیگه نگاه میکنه...

+اندر حکایات اصلاحِ الگوی خواب و اون استرسِ وحشتناکی که موقع دیر بیدار شدن تحمل می کردم:
اولاً که خوابِ نامناسب سودای بدن رو زیاد می کنه و سودا موجب ناراحتی و افسردگی میشه ( البته خب افسردگی تک عاملی نیست! سودا فقط یکیشه)
دوماً که کیه که دوست داشته باشه همش از دیر کردن ب
در مقاله قبل (طب سنتی -بخش۱۰- شناخت حالات سودا- بخش۲) نقش طحال را در کنترل سودا بررسی نمودیم. همچنین در مقاله های قبلی با نوع طبیعی این خلط آشنا شدیم. در این مقاله به بررسی نوع غیر طبیعی خلط سودا خواهیم پرداخت. با سالم یاب همراه باشید.
سودای غیر طبیعی چهار نوع است:
۱- بقایای سوختگی و خاکستر صفرا بوده و مزه آن تلخ است.
۲- خاکستر و سوخته بلغم است، هرگاه بلغم بسیار لطیف و آبکی باشد، خاکستر آن به شور مزگی می زند وگرنه به ترش مزگی یا تلخ گس نزدیک است.
۳
دستمال کاغذی سودا
سالی سرشار از سلامتی و شادی و عشق  را برای شما آرزومند است
امید است در سال جهش تولید با حمایت شما عزیزان گامی بلند در جهت ارتقا محصولاتمان را تجربه کنیم.
سودا همیشه خود را مسئول سلامت و آسایش شما می داند.

خانه خراب شد و دنیا هنوز هست
بازان زد و صحرا هنوز هست
آن ابر که باریده بود در صحرا
خشکید و تَه کشید و دریا هنوز هست
آزرده ایم ما نکند دنیا هدر رود
دیروز رفته اگر فردا هنوز هست
سر ، عاشق است ، تن ، هویٰ ، جان ، فرشته است
سر ها ز تن جدا شد و جان ها هنوز هست
هرچند مهر باطل افکار من زده
اما بدان که پختن سودا هنوز هست
او گرچه رفت و دل ، دل نمیشود
رویای هرشب و شب ها هنوز هست
ماسک طلا سودا Sevda اصلماسک طلا سودا Sevda اصل با مجوز بهداشت

ماسک طلا سودا Sevda اصل - با مجوز بهداشت

ماسک طلا سودا Sevda اصل - با مجوز بهداشت

جوان سازی و از بین بردن زائدات پوستی با
ماسک طلا سودا Sevda اصل - با مجوز بهداشتماسک
طلا یک ماسک معروف و به رنگ طلایی بوده که حتی به دلیل کارایی و کیفیت
بالای آن سازمان بهداشت ایران این ماسک را تایید کرده است. از ماسک طلا هم
خانم ها و هم آقایان میتوانند استفاده کنند و برای افزایش کشسانی پوست،
جوان سازی و از بین
جایت اوج است و از این فاصله کوتاه قدم
و نگاهت به من افتاد که در جزر و مدم 

هر که خوبست خدا دارد و بد شیطان را
من ولی با که بسازم که نه خوب و نه بدم

از دل خویش صدای کمکی می شنوم
که به فریاد خودم هم نرسیده مددم

مرده یا زنده اگر عشق نباشد یکی است
سر سودا به تنم نیست در این جسم بدم

در سقوطش رود از پلک اگر از چشم افتاد
بسته از جنس دل او شده سنگ لحدم

دو نفر می شوم آن دم که تو را می بینم
گفته ام با دل بی تاب صبور بلدم

یک نگاهت بس و کافی ست که دیوانه
گوشت گاو ،گوشت گوساله ،فست فود (کالباس، سوسیس،سس سفید وقرمز ،همبرگر و...)،قهوه، کاکائو، نسکافه ،عدس، بادمجان، ادویه جات (زیاد و تند)، هله هوله (پفک، چیپس، کرانچی، شکلات).نکته : مرباها از طبع خود میوه گرمترند و اگر با عسل درست شوند گرمتر ازمربای با شکر  درست شده میباشند.
سودا -سرد و خشک -خاک سودای طبیعی رسوب خون است به همین دلیل غلیظ تر و سنگین تر از خون است. رنگ ان سیاه ومزه ی امیخته از شیرینی وترشی است.وظایف سودای طبیعی در بدن تعادل ۱.حفظ تعادل واستحکام بافت های استخوانی مثل تاندون و رباط استخوان و مو وناخن که دارای مزاج سرد و خشک  هستند.۲.ایجاد قوام وغلظت لازمه ی خون.۳. تقویت دهانه ی معده وتحریک اشتها
سریال ترکیه ای تلخ و شیرین یکی دیگر از سریال های ترکیه ای محبوب این کشور است که در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است.تهیه کننده این سریال Süreç Film – Ali Gündoğdu، کارگردان Hamdi Alkan، فیلمنامه نویس Gani Müjdeو بازیگران شاخص آن بیرجه آکالای، کانبولات گورکم ارسلان و اوفوک اوزکان هستند.بیرجه آکالای با بازی در سریال شمیم عشق توانست حسابی مشهور شود.
داستان سریال ترکیه ای تلخ و شیرین

این سریال در مورد یک معلم زن جوان به نام حیات و خواهرش گزده می باشدکه برای دفاع از چیزه
✅رنگ دست
 دستهای نرم و لطیف و برنگ سفید : متعلق به اشخاص شهوتپرست و خوشگذران است .
دستهای خشک و استخوانی و برنگ زرد: آدم عصبانی، زودرنج و سودا مزاج را معرفی میکند.
دستهای سخت و محکم که پوست آن نرم و سرخ رنگ است : عاطفه و مهر و محبت را نشان میدهد .
دستهائیکه پوست آن سخت و رنگ آن سبزه و یا قهوه ای است: نمایشگر جدیت و فعالیت و روح قوی است .
دستهائیکه پوست آن ملایم و رنگ پریده است: خیانت و نادرستی را بیان میکند .
 سودا در نظر دارد با ارائه بهترین و مرغوب ترین دستمال کاغذی گامی در جهت حفظ سلامت و راحتی هموطنان خود بردارد لذا این محصول ویژگی هایی به شرح ذیل را دارا می باشد.
تهیه شده از تیشو مرغوب خارجی
الیاف طبیعی و لطافت بالا
محافظ پوست
جذب بسیار بالای آب
قیمت مناسب
اقتصادی و مقرون به صرفه
تولید دستمال در ابعاد های مختلف
قابلیت درج آرم بر روی هر برگ
و کلی خدمات قابل ارائه دیگر
در مقاله قبل (طب سنتی -بخش۱۱- شناخت حالات سودا- بخش۳) با خلط سودا آشنا شدیم. همچنین در مقاله های گذشته تمامی اخلاط چهارگانه شامل صفرا، خون، بلغم و سودا و انواع آن ها و موارد تاثیر گذار بر آن ها و اندام هایی که با این اخلاط درگیر می باشند را بررسی نمودیم. در این مقاله به توضیح تاثیر مزاج های مختلف بر بدن انسان خواهیم پرداخت. با سالم یاب همراه باشید.

هرگاه مزاج اصلی یعنی مادرزادی به خشکی گراید، در همه سال های عمر جسم جوان می ماند. اگر این مزاج ب

جان منست او هی مزنیدش
آن منست او هی مبریدش
آب منست او نان منست او
مثل ندارد باغ امیدش
باغ و جنانش آب روانش
سرخی سیبش سبزی بیدش
متصلست او معتدلست او
شمع دلست او پیش کشیدش
هر که ز غوغا وز سر سودا
سر کشد این جا سر ببریدش
هر که ز صهبا آرد صفرا
کاسه سکبا پیش نهیدش
عام بیاید خاص کنیدش
خام بیاید هم بپزیدش
نک شه هادی زان سوی وادی
جانب شادی داد نویدش
داد زکاتی آب حیاتی
شاخ نباتی تا به مزیدش
باده چو خورد او خامش کرد او
زحمت برد او تا طلبیدش

مولانا
دانشکده‌ی کامپیوتر به معنی واقعی غسال‌خونه‌‌ی هنره؛ شاید این که الان باید پایان‌نامه می‌دادم ولی هنوز دارم با سر و کون خودم بازی می‌کنم همین تقلای بی‌خودم ضد این مرامه. احساس می‌کنم هر جا از این به بعد برم، رسالتی دارم و اون ریدن به ساختار‌های فعلیِ اونجاست، ساختار‌هایی که بعد از هزارانْ لعنتیْ سال تمدن، دستاوردش گشنگی و دریوزگی و خودخواهیه. البته اگه این فکر نیست کردن خودم دست از سرم ور داره؛ دلم می‌خواد به یه گاو هلندی تجاوز کنم ب

ویروس کرونا
در حال حاضر کشورمان با مهمانی ناخوانده مواجه است میهمانی که زندگی عادی ما را مختل کرده و تلاش های دوچندانمان برای شروع سالی نو را به تعویق انداخته است .
کرونا باعث شده طعم احتکار را بچشیم....
کرونا برای احتکارگر ها پدیده ای فوق العاده است...
اجناس بهداشتی انبار شده به امید سود بیشتر...
خانه های خالی از مواد بهداشتی در ترس از کرونا...
در برهه ای که برخی شرکت های تولید کننده  ی مواد بهداشتی ، برای کسب سود بیشتر به فکر احتکار اجناس مرغو
امشب من و تو هردو، مستیم، ز می اما
تو مست می حسنی، من، مست می سودا
از صحبت من با تو، برخاست بسی فتنه
دیوانه چو بنشیند، با مست بود غوغا
آن جان که به غم دادم، از بوی تو شد حاصل
وان عمر که گم کردم، در کوی تو شد پیدا
ای دل! به ره دیده، کردی سفر از پیشم
رفتی و که می‌داند، حال سفر دریا؟
انداخت قوت دل را، بشکست به یکباره
چون نشکند آخر نی، افتاد از آن بالا؟
تا چند زنم حلقه؟ در خانه به غیر از تو
چون نیست کسی دیگر، برخیز و درم بگشا
از بوی تو من مستم، ساقی مدهم
﷽                         ✅ خـون خودت را ڪثیـف نکن 

✍️ یکی از ضرب المثلهایی که در بین عموم رایج است و با طب سنتی در ارتباط است ضرب المثل " خون خودت را کثیف نکن" می باشد، که معمولاً زمانی که فردی عصبانی است، این جمله را به او می گویند.
از نظر طب سنتی، کسی که عصبانی می شود، باعث تولید بیش از حد صفرا در خونش می شود و یا کسی که غصه خور بوده یا در معرض استرس است و به اصطلاح هم و غم زیادی دارد و غصه آینده نیامده را می خورد، تولید خلط سودا در بدنش زیاد می ش
از تو رفتم، از تو و دنیای تو،
از جهان هرزه و رؤیای تو.
صد بیابان تشنة باران و من
بوسه های حسرت لبهای تو.
ماهی طلایی دریای دل
دل زند در سینة دریای تو.
خویش را سوزم چو شمع خیر هسوز،
تا کنم روشن دل شبهای تو.
دل شکست و نشکند خمار دل
از خمار نرگس شهلای تو.
میخورم غمها فزون و بی حساب،
تا که کم گردد کمی غمهای تو.
می کُشد آخر مرا سودا و غم،
گر نمردم از غم و سودای تو.

دمنوش گیاهی گـل گـاو زبـان و سنبل الطیب:
ترکیبات: گل گاوزبان، ۲ قاشق غذاخوری؛ سنبل طیب، ۱ قاشق مرباخوری؛ لیموعمانی،۱عدد.
خواص: گل گاو زبان، طبیعتی گرم و تر و ضد سودا و صفرا دارد و آرام بخش اعصاب، خواب آور و مسکن سردردهای عصبی و دردهای کلیوی و کاهش دهنده فشار خون است.
سنبل طیب هم با طبیعت گرمی که دارد؛ ضد قولنج و اسپاسم های عضلانی و مفید در درمان تشنج و صرع بوده؛ قوه باه (میل جنسی) را نیز تقویت می کند.

میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یادآور حماسه آفرینی پاسداران اسلام، حضرت ابوالفضل (ع) تجدید خاطره رشادت های جانبازان عزیز و امام سجاد (ع) سید الساجدین یادآور دعاهای مردان نیک خدا در فراق معبود بر همگان مبارک باد.

"حس خوب یعنی سودا"
چشم پوشم، تا دمی اندوه و غمها بگذرد،
چشم را وا م یکنم، بینم، که دنیا بگذرد.
عاشقیها از دل و دیوانگی از سر نرفت،
از سر شورید هام صد شور و سودا بگذرد.
غرق گشته در گناه خود ببین تردامنی،
تا به خشکی خشک او گرداب دریا بگذرد.
نوبهار آخر بگشت و دیر شد ایام گل،
بلبل شوریده هم با جان شیدا بگذرد.
گر خطایی بگذرد از ما، سزای ما جزاست،
هر جزای ناسزا هم از سر ما بگذرد.
انتظارم م یگذاری تا به فردا تو مرا،
زندگانی با امید روز فردا بگذرد.
یک ساعتی به نوبت دندان پزشکی ام وقت بود و باید از دانشکده راه می افتادم. اذان ظهر را گفته بودند. از بس که خودساخته هستم، ندای ابلیس را لبیک گفته و نماز نخوانده، راهی شدم تا مبادا دیر برسم و نوبتم بسوزد. تمام کتاب‌هایی که از سبک زندگی شهدا خوانده بودم و نماز اول وقت را در راس فضیلت هایشان برشمرده بودند، اثر کشک را داشت در روحم! اینجاست که می‌فرمایند: خاک بر سر عالِم بی عمل.
از قضا بیمار قبلی کارش طول کشیده بود و نیم ساعتی معطلی داشتم. احساس کردم
یک ساعتی به نوبت دندان پزشکی ام وقت بود و باید از دانشکده راه می افتادم. اذان ظهر را گفته بودند. از بس که خودساخته هستم، ندای ابلیس را لبیک گفته و نماز نخوانده، راهی شدم تا مبادا دیر برسم و نوبتم بسوزد. تمام کتاب‌هایی که از سبک زندگی شهدا خوانده بودم و نماز اول وقت را در راس فضیلت هایشان برشمرده بودند، اثر کشک را داشت در روحم! اینجاست که می‌فرمایند: خاک بر سر عالِم بی عمل.
از قضا بیمار قبلی کارش طول کشیده بود و نیم ساعتی معطلی داشتم. احساس کردم
گوشت گاو
بادمجان
ادویه جات ( انواع فلفل، زنجبیل، دارچین، زیره، هل، آویشن، کاری، میخک، جوز هندی و ...)

گوشت گوساله
عدس
خوراکی های کاذب مانند چیپس ، پفک و ...

سوسیس
کاکائو
انواع سس ها (کچاپ، ماینز، فرانسوی، فلفل و ...)

کالباس
نسکافه
انواع غذاهای شور و نمک سود مانند ماهی دودی

انواع ژامبون
قهوه
انواع فست فود (همبرگر، پیتزا و ...)

آش دوغ
چای سیاه
انواع نوشابه و نوشیدنی های گازدار

آش سماغ
آب جو
خوراکی های دارای مواد نگهدارنده مانند انواع کنسروها، غذا
یوں لفظ مستعار ہیں قرآن کے لئے
لکھنی ہے منقبت  شہِ ذیشان کے لئے
تعمیر کرکے کعبہ یہ کہنے لگے خلیل
آمادہ ہوگیا ہے یہ مہمان کے لئے
بوجہل و بولہب  کے لئے در بنا جدار
دیوار در ہوئی بنِ عمران کے لئے
قد افلح کی کر کے تلاوت بتا دیا
بن کے سند یہ آئے ہیں ایمان کے لئے
محراب ہو یا معرکہِ کارزار ہو
خود کو فنا کئے ہیں یہ یزدان کے لئے
دے کر زبان میثمِ تمار نے کہا
تخلیق ہم ہوئے تھے اسی مان کے لئے
ہم نے کبھی بھی عشق کا سودا نہیں کیا
بس اک عمل یہ لائے ہیں میزان کے لئ
خبرگزاری تسنیم: نگاه طب سنتی به بیماری "بواسیر" به این صورت است که آن را از غلبه "سودا" می‌داند و سودا یک خلط بسیار غلیظی است که در هر عضوی از اعضای بدن تجمع یابد، باعث تولید بیماری و از تعادل خارج شدن عضو مربوطه می‌شود.
در طب نوین معمولا برای موارد حاد بواسیر، جراحی تجویز می‌شود که متاسفانه بسیاری از بیماران به‌دلیل اینکه منشا ایجاد بواسیر در آنها عملاً درمان نشده است، پس از گذشت یک یا چند سال مجدد به بواسیر مبتلا می‌‌شوند و باید عوارض شدی
فصد خون یا رگ زنی یکی از روش‌های خون گیری درطب سنتی است. این عمل باعث دفع بسیاری از سموم بدن به خصوص در مواقع غلبه سودا شده و مواد زائدی که در خون رسوب و افزایش پیدا می‌کند را نیز دفع می‌کند. فصد در واقع همان رگ زدن است، ولی بایستی توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود.
حکما براین باورند که بدن انسان از چهار خلط خون، بلغم، صفرا و سودا تشکیل شده است که اگر میزان این چهار خلط همیشه در حد تعادل و تناسب باشد بدن در حالت سلامت قرار دارد، اما اگر به علت ا
گوشت گاو
بادمجان
ادویه جات ( انواع فلفل، زنجبیل، دارچین، زیره، هل، آویشن، کاری، میخک، جوز هندی و ...)

گوشت گوساله
عدس
خوراکی های کاذب مانند چیپس ، پفک و ...

سوسیس
کاکائو
انواع سس ها (کچاپ، ماینز، فرانسوی، فلفل و ...)

کالباس
نسکافه
انواع غذاهای شور و نمک سود مانند ماهی دودی

انواع ژامبون
قهوه
انواع فست فود (همبرگر، پیتزا و ...)

آش دوغ
چای سیاه
انواع نوشابه و نوشیدنی های گازدار

آش سماغ
آب جو
خوراکی های دارای مواد نگهدارنده مانند انواع کنسروها، غذا
بیماری های پوست:خشکی پوست، سوزش وخارش، زیاد و پررنگ شدن خالهای بدن، لکه های سیاه و قهوه ای در پوست، سیاهی زیر چشم ها، لکه های دوران بارداری، اگزما، میخچه، زگیل، زونا، ترک پاشنه پا، پسوریازیس (صدف)، لیکن پلان، پمفیکوس ولگاریس
ادامه مطلب
به شدت دچار وسواس فکری شدم همش خودمو سرزنش میکنم نکنه این حرفو زدم اشتباه بود الان فلانی چه فکری راجع به من میکنه و ....
وقتی سودای بدن آدم بالا میره اینطور میشه 
چاره اشم خوردن گرمیجاته که من زده شدم ازش :/ 
من کلا آدمی بودم که به راحتی با همه ارتباط میگرفتم و خیلی خوش صحبت بودم  D: از بس شوخ بودم آدما از با من بودن لذت میبردن -_-
درسته تعریف بود اما جدی بود :)))
ولی حالا :( خیلی برام سخت شده 
دارم با طرف حرف میزنم از وسواس دیوونه میشم که نکنه این حرفو
بدست باد گهگاهی سلامی می‌رسان یارا
که از لطف تو خود آخر سلامی می‌رسد ما را
خنک باد سحرگاهی که در کوی تو گه گاهش
مجال خاک بوسی هست و ما را نیست آن یارا
شکایت نامه شوق تو را بر کوه اگر خوانم
ز رقت چشمه‌ها گردند گریان سنگ خارا را
ز رفتن راه عاجز کرد و ره را نیست پایانی
اگر کاری به سر می‌شد، ز سر می‌ساختم پا را
ز شرح حال من، زلف تو طوماری است سر بسته
اگر خواهی خبر، بگشا، سر طومار سودا را
شب یلدا است هر تاری ز مویت، وین عجب کاری
که من روزی نمی‌بینم،
اپل در سال ساری با معرفی کردن سه آیفون، به دنبال سهم بیشتری از راسته گوشی های هوشمند است. آیفون 11 برای کاربرانی ساخته شده است که عزم دارند با بانوا مناسب زیرفون امتحان ی اکوسیستم اپل را داشته باشند. امسال، آیفون های حرفه ای تر اپل با لقپ پرو و به عنوان پرچم داران حقیقی آن در راسته حضور خواهند داشت. آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس وسیله هایی هستند که  برای اولیه وعده درون تاریخ آیفون، از دوربین سه گانه گانه بهره می برند؛ دوربینی که با سه لنز مت
ترکیبات:

بابونه، چای کوهی، افتیمون، سنبل الطیب، بادرنج بویهاثرات:تقویت کننده اعصاب، آرام بخش، رفع نگرانی و اضطراب، درمان افسردگی، وسواس، عصبانیت، مکمل درمانی غلبه سودا و بیماریهای ناشی از آن، درمان برخی سردرد ها، تسکین درد و رفع خستگی و ...

زمان مصرف:
شب بعد از شام همراه با عسل یا شکر سرخ
ابن علیان
در طب سنتی - اسلامی چهار مزاج اصلی پایه وجود دارد:
دم (گرم و تر)صفرا(گرم و خشک)سودا (سرد و خشک)بلغم (سرد و تر)
هر کدام از این مزاج ها برای فرد ،خصوصیات جسمانی ، رفتاری ، اخلاقی و ظاهری متفاوتی را ایجاد می کند. حال برای اینکه افراد با این مزاج ها را بشناسیم هر یک را جدا گانه توصیف می کنیم.
ادامه مطلب
همشهری آنلاین- بعد از اینکه نشانی شد عیسی آل کثیر در لیست خرید زمستانی پرسپولیس صبر دارد  دیروز محفل پرسپولیس درخواست رسمی خود را برای بوسیله خدمت ستاندن این بازیکن به صنعت نفت آبادان ارسال کرد. هر چند اسکوچیچ سرمربی نفت اعلام کرده بخاطر شقه جزئی از جمله دوم بوسیله این بازیکن نیاز دارد و محفل نباید با درخواست پرسپولیس موافقت کند ولی این بازیکن شب گذشته عکس صفحه شخصی خویشتن داخل اینستاگرام را تغییر داد و عکسی با پیراهن قرمز گذاشت تا از دلب
مواد لازم برای درست کردن کیک شکلاتی ساده
  200 گرم آرد سفید همه کاره
 200 گرم شکر
 یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر
 نصف قاشق چایخوری پودر سودا (یا جوش شیرین که بهتر است کم تر مصرف کنیم چون ضررش به فایده اش می چربد)
 175 گرم کره
40 گرم پودر کاکائو
دو تخم مرغ درشت
150 میلی لیتر خامه ترش (یا معمولی)
دو قاشق چایخوری عصاره وانیل (دلبخواه)

ادامه مطلب
وقتی مدام خودارضایی می‌کنی یعنی در حالِ سخن گفتنِ مدام با
خویشتنی، و این خویشتن‌گرایی، سمی است خطرناک که آدم را بیشتر و بیشتر
به درون سوق می‌دهد.درونی که در آن هیچ چیز نیست. مثلِ یک جعبه‌ی
توخالی که صرفِ بسته بودنش جذاب است و تو راجع به محتوای آن خیالبافی
می‌کنی و شطحیات می‌گویی.
شطح یعنی سخنِ از خالی به خالی. و خالی‌های جهان چه جذاب است.
درون‌نگری،
ختم به مالیخولیا می‌شود و سودا و هوس، هوس‌های مارگونه‌ی سبزپیکر،
هوس‌های پیچک‌طور
شکر سرخ چیست؟شکر سرخ از انواع شکر و نوع طبیعی شکر است. طبق باور بعضی افراد شکر سرخ با شکر قهوه‌ای تفاوتی ندارد. اما حقیقت چیز دیگری است. شکر سرخ در واقع همان شکر خامی است که از عصاره اصلی گیاه نیشکر بدست می‌آید و درصد شکر آن از ۸۸% کمتر نیست.هیچ ماده و افزودنی شیمیایی در فرآیند تولید شکر سرخ دخالت ندارد و به خاطر وجود بیشترین میزان ملاس سرشار از انواع املاح، ویتامین‌ها و مواد معدنی به خصوص ماده معدنی کروم است؛ شکر سرخ طبعی گرم و‌تر دارد و برا
آنچه می‌ماند به یک جا خوشنیست، مرده‌ است به حاشا خوش
ذرّه‌ی حق همیشه در گردش گه به صحرا و گه به دریا خوش
تو ستاره‌ای، خیال شر سوزان وین ولایت به سودا خوش 
گر به ضرب چرخ همی رقصی زاده‌ی چرخی و به بلوا خوش
ورنه تو عمودِ بیداری بر فراز زیر و زیرا خوش 
شاهد دلم دوش می‌گفت حلمیا این دم دمیرا خوش
موسیقی: Tomaso Albinoni - Adagio in G Minor
 امروز می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که چه عواملی روی مزاج یک‌نفر تاثیر می گذارد
یکی از این عوامل فصل ها هستند مثلاً فصل پاییز سرد و خشک, فصل زمستان سرد و تر, فصل بهار گرم وتر  و فصل تابستان گرم و خشک می باشد پس اگر داریم در مورد یک شخص صفراوی صحبت می‌کنیم که  مزاج گرم و خشک دارد باید حواسمان باشد که در فصل تابستان ممکن است که خشکی و گرما او را اذیت کند و یا در فصل پاییز , او بابت خشکی هوا مقداری دچار اگزما شود. البته اینها همه حدسیات است و ا
این محصول بی نظیر سرشار از کلسیم و املاح معدنی موجود در خرما است.از این سرکه سنتی خوش طعم می توان به عنوان چاشنی انواع غذا و تهیه انواع ترشی و سس  استفاده کرد.
این محصول با کیفیت و طبیعی دارای خواص دارویی خرماست ازجمله :
1- موثر در درمان انگل معده و روده
2- درمان کبد چرب ، کلسترول و چربی خون
3- برطرف کننده سودا و صفرا
4- برطرف کننده جوش و لک پوست
5- مصرف کننده گان گرامی دقت داشته باشند که مصرف روزانه سرکه خرما به هضم بهتر غذا و ضدعفونی کردن معده کمک
عید مبعث پیامبر اسلام(ص) تبریک و تهنیت باد
شب هست و شبی زیبا، طرب‌انگیز، روح افزا! وه! وه! چه شبی نبکو، روشن ترین شبها! از یمن وجود تو،  شیدا شده عالم ها در سایه ی احمد شد، اسماء خدا پیدا خورشید غروب کرده، از ساحت شمس اومهتاب خضوع کرده، از طلعت آن مهسا ما را  چه رسد گوییم، مدحت رسول‌اللهما شب پرگان هستیم، او نور جهان آرا در زیر لوای  تو مجموع شده هر فردآن روز شود واقع، آن «طامةُ الْکبری»! تو خیر البشر باشی، سوگند به کلام اللهمجنون جمال تو ج
کربنات سدیم سودا اش (Sodium Carbonate) :

کربنات سدیم یا سدیم کربنات با فرمول شیمیایی Na2Co3  ماده ای است جامد، سفید رنگ به صورت پودر و بدون بو. سودا أش در صنایع شیشه سازی، پودرهای شوینده، رنگ سازی و تصفیه مواد نفتی استفاده می شود.
کربنات سدیم در آبهای شور، دریاچه های نمک، لایه های زمین انباشته می شوند و از واکنش کلرید سدیم و آمونیاک، کلرید سدیم و اسید سولفوریک نیز حاصل می شوند.
سدیم کربنات در آب محلول هست. ولی به طور طبیعی در بخش های خشک، مخصوصا در رسوب

شیعیان! دیگر هواى نینوا دارد حسینروى دل با کاروان کربلا دارد حسین‏از حریم کعبۀ جدّش به اشکى شُست دستمروه پشت سر نهاد، امّا صفا دارد حسین‏مى‌‏برد در کربلا هفتاد و دو ذبح عظیمبیش از این‏‌ها حرمت کوى منا دارد حسین...او وفاى عهد را با سر کند سودا ولىخون به دل از کوفیان بی‌وفا دارد حسین‏...آب را با دشمنان تشنه قسمت مى‌‏کندعزّت و آزادگى بین تا کجا دارد حسین‏...دست آخر کز همه بیگانه شد، دیدم هنوزبا دم خنجر نگاهى آشنا دارد حسین‏شمر گوید گوش کر

به نام خدا
پائیز فصل هزار رنگ برای ما کلی تحفه با خود دارد چند تا دور ریز و  رب که معجزه طبیعت هست رو معرفی می کنم
که خیلی کاربردی هست  و دسته زیادی از مشکلات ما رو می تواند حل کند اشاره می کنم

پوست انار (قابض و بیماری های گلو و نزله )
پوست پسته (تقویت قوه مدبره بدن)
رب سیب (مقوی معده و قلب)
رب به (تقویت قوه مدبره بدن)
رب انار (دافعه سودا)
رب نسترن (مقوی قلب و معده)
برگ به (مفتح عروق)
کرم_ worm_زرد و پلاستیکی رو کوک میکنم‌...
و میذارم رومیز ...جیر جیر کنان میره صاف میشه و جمع میشه تا میرسه به رومیزی و بعدش درجا میچرخه ...
داداش میگه گمونم تا دو سال دیگه بیشتر ایران نباشم...ینی نباشیم!
میگم پس تصمیمتونو گرفتین !میگه آره ...
میگم منم واسه بچه ات از این اسباب بازیا پست میکنم!
تموم تصورش از عمه !میشه یه کرم زرد که روی زمین میلوله ...!
بغض ‌‌‌...
میگه مگه تو نمیخواستی بری؟
میگم ایران!تمدن اسلامی؟ ...بازگشت به دوران اوج ؟علوم انسانی بومی؟
ف
هوالشافی

شرح یکی بیماران دکتر عبدالله احمدیه در کتاب راز درمان آمده است
جوانی 18 ساله در همدان از شاگردان مدرسه آمریکایی برای گردش علمی و صحرانوردی همراه با همکلاسان و معلمان مدرسه از شهر خارج شده بود پس از چند روز که مراجعت کرد جمع زیادی را نزدیک خانه خود مشاهده نمود که حلقه وار ایستاده بودند وقتی داخل جمع شد تا علت تجمع را بداند با جسد پدرش که روی تخته ای نهاده شده {سودا}1* و برسم آن زمان در همان محل شستشو داده می شد روبرو گردید. ناگهان فریا
دانلود رایگان سریال ترکی دلدادگی با زیرنویس چسبیده هاردساب فارسی
قسمت 28 زبان اصلی + قسمت28 زیرنویس فارسی اضافه شد (پایان)
سریال ترکی دلدادگی تمامی قسمت ها کامل بدون سانسور با لینک مستقیم
جهت دانلود سریال + زیرنویس فارسی به ادامه مطلب مراجعه نمایید
نام اثر : دلدادگی امتیاز : 7.8 از 10 محصول : 2014 میلادی زبان فیلم : ترکی استانبولی با زیرنویس هاردساب چسبیده تعداد قسمت : 28 قسمت – تایم هر اپیزود بین 120 الی 140 دقیقه – بدون سانسور ژانر : درام | عاشقانه | اجت
طب سنتی چیست؟
طب سنتی مجموعه ی علوم نظری و علمی است که در تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های جسمی و روحی به کمک ما می آید.طب سنتی ایران تقریبا به ۳۰۰۰ سال قبل بر می گردد.کتاب های طب سنتی افرادی چون زکریای رازی و مخصوصا ابن سینا شهرت زیادی دارد تا جایی که قریب به ۵۰۰ سال در دانشکده های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده است. اصول طبابت در این آثار طب سنتی، بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و خون و نیز بر گر
سولفات آلومینیوم کریستال سفید رنگ و یا پودری می باشد و از واکنش بین آلومینیوم هیدروکسید و اسید سولفوریک ساخته می شود. ترکیب فوق فرار نمی باشد، اشتعال پذیر نیست اما بسیار اسیدی است.
کاربرد های سولفات آلومینیومکشاورزی

محلول این ماده در آب خاصیت اسیدی دارد.
برای تنظیم pH بهینه برای رشد گیاه، با توجه به نوع خاک و گیاه میزان مورد نیاز آلوم را به خاک می افزایند.
تصفیه آب
یون Al توانایی بالایی در لخته کردن قطعات کلوئیدی دارد و یک کواگولانت به حساب م
طب سنتی چیست؟
طب سنتی مجموعه ی علوم نظری و علمی است که در تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های جسمی و روحی به کمک ما می آید.طب سنتی ایران تقریبا به ۳۰۰۰ سال قبل بر می گردد. کتاب های طب سنتی افرادی چون زکریای رازی و مخصوصا ابن سینا شهرت زیادی دارد تا جایی که قریب به ۵۰۰ سال در دانشکده های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده است. اصول طبابت در این آثار طب سنتی، بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و خون و نیز بر گر
با عصبانیت و خستگی مفرط از کلاس رسیدم. متوجه شدم ولوله خاصی در افراد خانواده است. همه آماده میشدند که مهمان برایشان بیاید. من تیره بخت هم با همان دهان باز و یک سر و هزار سودا میان خانه قد علم کرده بودم!
خبردار شدم یکی از آشناها که از قضا خوزستانی هستند به اصفهان آمده اند و امشب مهمان ما هستند. 
خانه را به هم ریختم که چرا بدون هماهنگی با من؟ چرا به من خبر ندادی؟ من کلی کار دارم، من که بیکار مهمونی نیستم و...
مهمان ها رسیدند...
از همان اول لب همه شان ب
سدیم هیدروکسید یا کاستیک سودا با فرمول شیمیاییNaOH است که به دلیل خاصیت قلیایی کاربردهای بسیاری در صنعت دارد. این ماده به سه شکل پرک ،گرانول و مایع تولید میشود .فرم جامد این ماده بسیار جاذب رطوبت است و میتواند بخار آب موجود در هوا را به خود جذب کند . pH سدیم هیدروکسید 12 است این ماده بسیار قلیایی سوزآور و خورنده است .از این ماده در تولید بسیاری از محصولات شوینده و مواد شیمیایی استفاده میشود.

خواص و ویژگی ها
فرمول شیمیایی:NaOH
امروز   ترا   دسترس   فردا   نیست
و اندیشه فردات به جز   سودا  نیست
ضایع مکن این دم ار دلت بیدار است
کاین  باقی  عمر  را  بقا  پیدا   نیست

می  در کف  من  نه  که  دلم  در تابست
وین  عمر  گریز   پای  چون   سیمابست
دریاب    کــه    آتـش    جوانـی   آبـست
هُش دار که بیداری  دولت  خواب  است
ادامه مطلب
به دید ایشان برای سودا سوله دست دوم ایده
آل آل چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ با من وایشان همقدم باشید تا به
ایشان نکات بنیادین تو این باره را یادآور شویم.
خرید ساختمان مسقف فلزی دست دوم
در
سودا ساختمان مسقف فلزی دست دوم چند مورد دربردارنده اهمیت است که حایز :
طول ، اعتبار و بلندی (باعث مکان آس اجرای ساختمان مسقف فلزی) جلال اختصاص
دارد.اندر مرحله دوم ، چوب ساج سوله سازی ، فرم ساخت سوله ، کیفیت ساخت
ساختمان مسقف فلزی ، دقت سوراخ کاری فلنچ ات
قدش خیلی بلند بود، ولی خب در عین حال خوشتیپ، سورن رفت جلو و بغلش کرد، بعد ازینکه کلی این عقده های چند سالشو خالی کرد، اومد بیرون گذاشت منم این دانیالو ببینم، رفتم جلو و سلام کردم.دانیال: تو باید سودا باشی درسته؟
ــ اوهوم
ــ یادمه قبلا خیلی اذیتت میکردم
ادامه مطلب
۱۰۰- لوح بینش مدامم مست می دارد نسیم جعد گیسویت       خرابم می کند هر دم فریب چشم جادو یت پس از چندین شکیبایی شبی یارب توان دیدن که شمع دیده افروزیم درمحراب ابرویت سودا لوح بینش را عزیز از به رآن دارم   که جان را نسخه ای باشد زنقش خال هندویت … لوح بینش – مدامم مست می‌دارد نسیم جعد گیسویت – غزل ۹۵ – ۱۰۰
منبع : فالگیر
دانلود سریال ترکی دلدادگی Gönül İşleri با دوبله فارسی
دانلود سریال دلدادگی با لینک مستقیم و کیفیت عالی
قسمت ۷۸ با دوبله فارسی اضافه شد

نام سریال: دلدادگی | Gönül İşleri فرمت : Mkv و MP4 منتشر کننده فایل : Tasvirfa.info حجم : ۴۵۰ – ۸۰ مگابایت محصول : ترکیه امتیاز : ۵٫۹ از۱۰ سال ساخت : ۲۰۱۴ زبان اصلی : ترکی کانال پخش: اتمام پخش از کانال Star ترکیه تعداد قسمت زبان اصلی :۲۸ قسمت ۱۴۰ دقیقه ای تعداد قسمت دوبله : حدود ۹۰قسمت ۴۰ دقیقه ای ژانر : درام کارگردان: Türkan Derya , Ulaş C
درباره برند:
SHISEIDO کمپانی بزرگ ژاپنی تولید کننده لوازم آرایشی و مراقبت از مو و قدیمی ترین و همچنین چهارمین کمپانی بزرگ لوازم آرایشی در جهان است که در سال 1872 توسط Arinbu Fukuhara داروساز و رئیس سابق نیروی دریایی سلطنتی ژاپن تاسیس شد. نام SHISEIDO را می توان " ستایش فضائل زمین که زندگی جدید و ارزشهای قابل توجهی را پرورش می دهد " ترجمه کرد. SHISEIDO از سال 1957 شروع به تاسیس فروشگاههایش در کشورهایی چون: تایوان، سنگاپور، هنگ هنگ، آمریکا، نیوزلند، ایتالیا و فرا
نکات بهداشتی برای روزه داران در ماه مبارک رمضان
بهترین شربت‌ها در ماه مبارک رمضان برای برطرف کردن عطش انسان شربت آبلیمو، شربت خاکشیر و شربت بیدمشک است بهتر است این شربت‌ها در سحر میل شوند.
زمان افطار تا سحر از عرقیات خنک مثل شاطره و کاسنی استفاده کنید تا حرارت کبد و قلبتان فروکش کند و تشنگیتان برطرف شود.
بدترین کاری که میتوانید با بدنتان انجام دهید نخوابیدن و خوردن مداوم از زمان افطار تا سحر استبهتر است شب‌های ماه مبارک رمضان زود بخوابی
به گزارش همشهری آنلاین،  قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۱۲/۸ ساعت ۱۵:۳۹ با ۱,۱۰۰ (۰.۷۱%) افزایش، ۱۵۷,۰۱۰ ریال اخبار شده است. روز ساری برای دلار با ۱,۰۸۰ ریال تکثیر نسبت به روز گذشته و با رقم ۱۵۶,۹۹۰ ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، ۱۵۷,۰۱۰، بیشترین مقدار و ۱۵۶,۹۱۰ نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید. یورو  در میدان معاملات امروز، یورو با ۵۰۰ ریال افزایش نسبت به روز گذشته و با نما ۱۶۹,۵۹۰ ریال آغاز بوسیله فعالیت داشت. داخل طی نوسان
کنسرهای دهانی وحشتناک‌ن و خوندن درس هاش دو جون از جون هام کم می‌کنه. هر بار به پسرعمه‌م فکر می‌کنم و زجر بی‌پایانِ مادرش. که فیلم های عروسی‌ش رو میذاره و زار می‌زنه. به سیگار. به الکل. به دود. به مشکی پوشیدن‌ها، به حلوا و خرما. لعنت به مرگ سی سالگی.

+ لیلا می‌گه خودتو خیلی محکم بغل بگیر. خودتو بیش از حد دوست داشته باش. جای همه. باشه. بغل. دوستت دارم.
++ کاش زودتر شروع شه دیگه دانشگاه. خسته و کوفته و منتظر. صبح ها پباده رفتن و تند تند گام برداشتن
خرید ماسک طلا - گلد ماسک صورت

قیمت : 29,000 تومان

کاور آفتابی عینک طبی

قیمت : 47,000 تومان

Search ResultsWeb resultsفواید بلک ماسک و ماسک طلا برای صورت - سیمرغhttps://seemorgh.com › سلامت › پوست، مو و زیباییTranslate this pageFeb 20, 2019 - بلک ماسک و ماسک طلا این روزها به میزان زیادی توسط خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرند، اما این دو ماسک چه مزیت هایی برای پوست دارند؟گلد ماسک صورت Gold mask , خرید گلد ماسک ... - نی نی سایتhttps://www.ninisite.com › discussion › topic › گلد-ماس...Translate this pageJun
همشهری آنلاین- شهره کیانوش جوانمرد: بسیاری از مردم ترجیح می دهند که بخاطر داخل امان ماندن از ویروس کرونا قید بیع فرجام سال را بزنند. بازار مسکننیز از این مهمان ناخوانده اسفند ماه بی نصیب نمانده است. هرچند این ویروس بدقلق حریف سودا ویلاها تو لواسان نشده است اما موجب شده مالکان و مستأجران تا خلوت شدن شرایط بحرانی با حزن کنار بیایند. تأثیر این ویروس بر اجرا معاملات خرید و فروش ملک و ویلا های لواسان موضوعی است که در گفت و گو با مشاوران املاک به آ
1.از خواص درمانی عسل می توان به درمان مشکلات پوستی با ماسک عسل اشاره کرد و همچنین در درمان مشکلات معده یکی از بهترین داروهای طبیعی استفاز عسل و زنجبیل است.
2.دردهای معده را از بین میبرد و زخمهای معده را درمان میکند. درصورتی که عسل با سایر غذاها مصرف شود، اسید معده را کاهش میدهد.
3.تنظیم عملکرد روده و درمان کولیت با عسل ممکن می شود و مصرف مرتب و مداوم عسل باعث کار منظم و طبیعی دستگاه گوارش میگردد.
4.عسل برای تقویت و نشاط بدن موثر است، نوشیدن یک لیو
طب سنتی
مجموعه ای از علوم نظری و علمی میباشد که در تشخیص ، پیشگیری و درمان
بیمار (جسمی و روحی) به کمک ما می آید. کتاب های طب سنتی افرادی چون زکریای
رازی و مخصوصا ابن سینا شهرت زیادی دارد تا جایی که قریب به 500 سال در
دانشکده های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده است. طب سنتی ایران
تقریبا به 3000 سال قبل بر می گردد. صول طبابت در این آثار طب سنتی، بر
چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و
خون و نیز بر گرمی و سردی
عوامل سودازا در بدن
سودای
بیماری‌‌‌‌زا نوعی از خلط است که به علت انواع مختلف غذاها یا بعضی
رفتارها در بدن انسانها ایجاد می‌شود و در واقع یک نوع ماده سمی است.
سودا
به صورت تیرگی پوست ، لکه‌های پوستی ، تپش قلب خود به خود ، وسواس ،
اضطراب ، خوابهای بد ، یبوست ، فکر و خیال بیش از حد بروز می‌کنند و موارد
ذیل جزء مواد سودازا محسوب می‌شوند‌ و باید از آنها اجتناب کرد.
مواد غذایی غلیظ ، گوشت گاو ، چای پرنگ ، کلم بروکلی ، موزهای پرورشی ، سویا.
قارچ

بلغم چیست و مشخصات بلغمی ها چیست؟

به طور کلی پوست و مو بهترین و راحت‌ترین راه برای شناخت مزاج افراد است

بلغمی مزاج ها از منظر طب اسلامی:همان طور که میدانید در بدن همگی ما ۴ خلط( دم، صفرا، بلغم و سودا) موجود است . هر یک از این اخلاط که میزان شان از حد طبیعی بیش تر شود می گوییم آن خلط غلبه نموده است . غلبه اخلاط مشکلات بسیاری برای بدن ایجاد میکند که این مشکلات می توانند خودشان را در اندام های مختلف به طرق گوناگون نشان دهند. حال می خواهیم بدان
انقدر استرس داشتم که ترسیدم یچی بگم همه چی خراب شه
مامان: چرا جواب نمیدی؟ دانیال! عمه تو بگو
دانیال بعد کمی مکث گفت: راستش عمه دوستم تماس گرفت گفت دم دره من اومدم برم پیشش دیدم سودا خانم از پله ها افتاده...
مامان نزاشت ادامه بده: وای خدا مرگم بده ببینمت
ادامه مطلب

تو را باید هر روز، هر لحظه، هر ثانیه از خدا آرزو کرد
تو جمع تمام خوبی هایی، تو مهربانی امام رضایی، معرفت امام حسینی و شجاعت حیدر
تو خوب مطلقی، من خوب ها را با تو می سنجم؛ یعنی اگر تو نباشی هیچ چیزی در این دنیا خوب نیست
زندگی فقط کنار مهدی فاطمه خوب است و بدون تو دنیا ارزش این همه فراق و سختی را ندارد
ولادتت مبارک امام خوبی ها
سودا فرارسیدن خجسته میلاد مهدی موعود را به تمام جهانیان منتظر ظهور تبریک و شادباش می گوید
در سرم شوره زار جای دارد،بی آب اما با علف؛ترسم از آن است که روزی علف ها نیز بخشکند و من بمانم و شوره زاری که تنها آفتاب را انعکاس می دهد.
در زیر خاک شوره زار چرب من،یک دنیا سودا و خیال نهفته است که همان به که نهفته بمانند...
شاید اگر می شد از شوره زار فرق سرم،که تمام سخنم از اوست نمک استخراج کنند نه تنها الان بزرگترین معدن تجدید پذیر نمک بودم، بلکه آنقدری جیب هایم پر از چرک و شوخ می شد که می توانستم همان علف هارا هم حفظ کنم... و شاید دامپروری هم تاس
آرامم کنای عطری که در فضا پیچیده ای..من آرامش ابدی ام را از تو انتظار دارم..از تو که خداوندتو را برای آرامش من و امثال منفرستاد،مگر جز عطر نرگس ،زمستانم شفا دارد؟....تو را از عطر بهشت خودفرستادوزمین بوی تعفنبوی گناهو دلشکستگی میدادتو برگرد دوبارهما از زمین مهاجرت خواهیم کرد،..ای دلیلو ای آرامش حقیقیِ انسانیت!درست است که زمینیان جایی برای تو نه ساختند..و بوی آلوده ی زمین را نتوانی تحمل آورد..امابعضی هایماناین زمین را بدون ظهورتتحمل نخواهیم کر
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از پایگاه خبری پلیس، هشدارهایی برای پیشگیری از دزدی هنگام معامله در مراکز فروش سفارش شده که به شرح ذیل بوسیله شهروندان عرضه می شود. ۱- از کارت های اعتباری و عابربانک بخاطر سودا استفاده کنید و از قرار اعطا کردن رمز در کنار آن خودداری کنید. ۲- درون فروشگاه هایی که امکان پرداخت الکترونیکی وجود دارد، از دادن داده ها کارت خویشتن بوسیله فروشنده خودداری و شخصاً رمز عبور و مبلغ پرداختی را وارد کنید. ۳- بیشتر از حاج
آیا آب لیمو به شما در کاهش وزن کمک می کند؟

آب لیمو نوشیدنی ساخته شده از آب مخلوط شده با آب لیمو تازه است. از آن می توان گرم یا سرد لذت برد.
گفته می شود که این نوع آب فواید سلامتی مختلفی دارد ، از جمله بهبود هضم غذا ، افزایش تمرکز و افزایش سطح انرژی.
همچنین گفته می شود که به کاهش وزن کمک می کند و بخشی محبوب بسیاری از رژیم های غذایی است.
آب لیمو کم کالری استآب لیمو به طور کلی نوشیدنی کم کالری است.
با فرض اینکه آب را از نصف لیمو درون آب بکوبید ، هر لیو
انتخاب بهترین نوشیدنی برای پک پذیرایی
انتخاب بهترین نوشیدنی برای پک پذیرایی آب میتواند باشد
این برای بدن شما ضروری است .
از کمبود آب بدن ، یبوست و سنگ کلیه جلوگیری می کند .
به علاوه  بدون کالری برای شماست .
اگر روزانه 1 تا 3 فنجان آب به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، می توانید در نهایت چربی ، نمک ، شکر و 200 کالری کمتری در روز مصرف کنید .
قهوه
قبلاً قهوه انتخاب خوبی نبود ، اما مطالعات نشان می دهد ممکن است از دیابت نوع 2 ، بیماری کبد محافظت کند و شانس بی
مواد لازمکاکائو شیرین نشده/ یک و نیم پیمانهتخم مرغ/ یک عددشیر/ یک سوم پیمانهبکینگ سودا/ یک قاشق چای خوریآرد/ ۲ پیمانهشکر/ یک پیمانهکره/ ۴ قاشق غذاخوری
فراستینگ
شیر عسلی/ نصف قوطیکره/ ۱۰۰ گرمپنیر خامه ای/ ۲۰۰ گرمخامه فروگرفته/ ۴۰۰ گرم
----------------------------------------------------------------------------------------------
طرز تهیه کیک روسی شکلاتی یا اسپارتاک
برای تهیه کیک روسی، ابتدا در داخل قابلمه ای آب بریزید و منتظر بمانید تا به جوش آید و در یک ظرف دیگر، شکر و تخم مرغ را با هم ز
معتدلترین انسانها پیامبرانند چه از نظر جسم چه از نظر روان و در بین پیامبران از پیامبر اول تا خاتم، پیامبر اول حوزه ی اعتدال شده و پیامبر خاتم نقطه مرکز اعتدال است و هر چقدر به مرکزیت می آیید به اعتدال نزدیکتر می شوید.
لذا هر چه به پیامبر خاتم محمد مصطفی (ص) می رسید چون اعتدال مزاج و توان بیشتر است مسئولیتها سنگینتر می شود. 
   اگر در سن اعتدال غذاهای لازم را به تن رساندید انسان می تواند با همین توانایی اعتدال سالها زیست کند بر اساس این قاعده ا

خدایا !
من چگونه شکر تو گویم و حال آنکه خود توفیق سپاسگزاری از تو ، محتاج شکر دیگریست.

خدایا!
من با کدام زبان به سپاس بپردازم که گردش زبان به سپاس ، خود نیازمند تشکر است.

خدایا!
من چگونه نوای ((لک الحمد) سر دهم که این نوای ارادت ، خود از بی شمار نعمت های توست و محتاج ( لک الحمد) ی دیگر.

خدایا!
من چگونه عطایای تو را سر به سجده بگذارم که این پیشانی و خاک از توست
 و این سر و سودا نیز از تو و اینهمه در خور سجده ای دیگر برای تو.

ربی! خدای من ! معبودم!
بیوگرافی نسلیهان آتاگول (اکیا)
نسلیهان آتاگول
نسلیهان آتاگول به ترکی استانبولی Neslihan Atagül در 20 اوت 1992 در استانبول، ترکیه متولد شد.
پدرش یاسر سینر آتاگول راننده ی کامیون بود که در سال 2016 درگذشت و مادرش یک زن خانه دار است.
او فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه یدی‌تپه ی استانبول است.
قد او 169 سانتیمتر است.
نسلیهان دو برادر ناتنی از ازدواج دوم پدرش دارد.
از سریال های تلویزیونی او می توان به کارا سودا (اکیا) در کنار هازال فیلیز، بوراک اوزچیویت و کا
به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از کالا سودا:
نرم افزار های عکاسی بخش گسترده ایی از نیاز های کاربران در گوشی های هوشمند است . این نرم افزارها در کنار لنز دوربین تاثیر بسیار زیادی بر روی فایل های خروجی و تصاویر ثبت شده دارد. این نرم افزار ها به تعداد بسیار زیاد در گوشی های هوشمند کاربران به خصوص سیستم عامل اندروید وجود دارد حال قصد داریم به بررسی دو نرم افزار عکاسی بسیار پرطرفدار در سیستم عامل اندروید بپرداریم . این دو نرم افزار با قابلی
به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از کالا سودا:
نرم افزار های عکاسی بخش گسترده ایی از نیاز های کاربران در گوشی های هوشمند است . این نرم افزارها در کنار لنز دوربین تاثیر بسیار زیادی بر روی فایل های خروجی و تصاویر ثبت شده دارد. این نرم افزار ها به تعداد بسیار زیاد در گوشی های هوشمند کاربران به خصوص سیستم عامل اندروید وجود دارد حال قصد داریم به بررسی دو نرم افزار عکاسی بسیار پرطرفدار در سیستم عامل اندروید بپرداریم . این دو نرم افزار با قابلی
یادم از عهد شباب و رُخِ یاران آید 
اشک حسرت به رُخم چون نَمِ باران آید
دل سودا زده از دوری و هجران خون شد
تا دوای دلِ بیمارِ خُماران آید 
عمر این مرغ فنا گشته، خدا را مددی
تا مگر یک خبر از باده گُساران آید 
هان تو این جامه ی حسرت بدر انداز و ببین
مر به خونخواهی دل، شاه سواران آید
در چمن سوسن و سنبل، سپر انداز شوند
گر که آن سرو چمن، همچو نگاران آید 
شد کماندار دلم، طُره ی عنبر شکنش
تا به دلداری دل، سوی هَزاران* آید 
مژده ای دل غم دوران بسر آید امشب
مدت‌هاست دیگر ادم‌هایی که برای ماندن نیامده‌اند را میشناسم. اصلا همانجا روبروی دکتر که نشسته بودم و تعریف میکردم می‌دانستم که نماندن فعل صرف شده‌ی تمام این ماجراست. حتی اگر هر دو سوی ماجرا بخواهند که بمانند و کنار هم در آن برج بلند ساکت ـ که به ندرت کسی از کنارشان میگذردـ به تلخی پونه‌ای که کافه‌چی در چایشان ریخته نبات بزنند و بخندند... احتمالا یک جای دوری از آن کشور سرد یادش نخواهم افتاد و یک جای دوری از این کشور همیشه آفتابی یادم نخواه
یادم از عهد شباب و رُخِ یاران آید 
اشک حسرت به رُخم چون نَمِ باران آید
دل سودا زده از دوری و هجران خون شد
تا دوای دلِ بیمارِ خُماران آید 
عمر این مرغ فنا گشته، خدا را مددی
تا مگر یک خبر از باده گُساران آید 
هان تو این جامه ی حسرت بدر انداز و ببین
مر به خونخواهی دل، شاه سواران آید
در چمن سوسن و سنبل، سپر انداز شوند
گر که آن سرو چمن، رَشکِ* نگاران آید 
شد کماندار دلم، طُره ی عنبر شکنش
تا به دلداری دل، سوی هَزاران* آید 
مژده ای دل غم دوران بسر آید ام
گزارش بهداشت نیوز حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در رساله ذهبیه فرموده اند: خوردن ماست و دوغ برای بدن بسیار مفید است؛ بعد از شیر و پنیر، ماست یک غذای کامل است؛ عمده مزیت ماست، خاصیت ضد عفونی کردن آن است.
معده و روده‌ها را با چیز‌های زیادی میتوان ضد عفونی کرد، ولی بیشتر آن‌ها غیر طبیعی هستند؛ آن‌ها معده و روده‌ها را تنبل و غدد را از مسیر ترشح درست منحرف می‌کنند و میکروب‌های مفید روده‌ها را نیز نابود می‌کنند، ولی ماست این ضرر‌ها را ندارد،
بیوگرافی و زندگی نامه ی کامل بوراک اوزچیویت
بوراک اوزچیویت
بیومیو : بوراک اوزچیویت به ترکی Burak Özçivit در 24 دسامبر 1984 در استانبول، ترکیه متولد شد.
مادرش جیهان و پدرش بولنت اوزچیویت هستند.
او یک خواهر به نام بورجان اوزچیویت دارد.
وی فارغ التحصیل رشته ی عکاسی از دانشکده هنر های زیبای مرمره در سال 2001 می باشد.
قد او 184 سانتیمتر است.
وی
غیر از حرفه بازیگری در کار مدلینگ هم فعالیت دارد و  در سال 2003 به
عنوان بهترین مدل سال ترکیه انتخاب می شود و پس از کسب
...: سودا، همونجا وایسا
صداش خیلی خیلی بلند بود به طوری که تمام استخونام قفل شد... ادامه داد: این کارو نکن
بدون اینکه برگردم و نگاش کنم گفتم: تو چی میدونی دانیال؟
ــ نمیدونم چون بهم مربوط نیست ولی واسم مهمه که جونتو نجات بدم
صدای قدماش رو میشنیدم که توی اون سکوت ، صدای قدماش بیشتر میشد، داشت آروم بهم نزدیک میشد تا من متوجه نشم
ــ دانیال جلو نیا
ــ چرا میخوای خودتو بندازی
ادامه مطلب
آنکه به پای عشق میماندهمدم سوزِ اشک میشودکور میشودآری تباه میشوداما فقط دنیایش را تباه کردهدر عوض به هیچ مکانی تعلق نداردکه عشق همه استودر عین هیچ کجا نیستمنزل عشق عالم استاما عالم همچنان از عشق خالی..وآنکه عشق را منکر گرددو سر بی آن به بالین نهدسری بی سوداسری بی عذاب وجدان..هر کجا رودهرچقدر به روی دِلش نیاورداز عذاب عدالت ِ یکتایِ عشق رها نگرددو سوختن کشندگان ِ عشق ،سوختن خود استقتلی که امتداد میابد..تا جایی که عشق هنوز درد است..تا جایی که

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لوازم یدکی خودروهای چینی / فروشگاه چین یدک توس